Skip to content

657 E Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 15, 2005

Property Information

Block2302
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,344
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,200
20%
Improvement Value:$120,700
80%
Total Assessment$150,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,805+0.7%
2024$4,773+5.0%
2023$4,547+2.9%
2022$4,417+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957