Skip to content

1122 Sharp RdVineland, NJ 08360

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2021

Property Information

Block2403
Lot24
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,268
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,300
19%
Improvement Value:$133,600
81%
Total Assessment$164,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,250+0.7%
2024$5,216+10.5%
2023$4,718+3.1%
2022$4,577+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973