Skip to content

1169 Sharp Rd(Unit C0009)Vineland, NJ 08360

Built 1997

Last Sale Price
$83,300
Last Sale Date
Nov 30, 1998

Property Information

Block2406
Lot2809
QualifierC0009
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,171
Acreage6.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,500
11%
Improvement Value:$99,800
89%
Total Assessment$112,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,576+0.7%
2024$3,552+5.0%
2023$3,384+2.9%
2022$3,287+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$83,300
DeedBook 2330, Page 62

Property Built

Built

Year Built: 1997