Skip to content

741 Becker DrVineland, NJ 08361

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2020

Property Information

Block2502
Lot66
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,714
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
21%
Improvement Value:$117,400
79%
Total Assessment$148,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,725+0.7%
2024$4,694+5.0%
2023$4,471+2.9%
2022$4,344+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 1600, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1966