Skip to content

218 W Plum StVineland, NJ 08360

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2025

Property Information

Block2910
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,321
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,200
16%
Improvement Value:$86,800
84%
Total Assessment$103,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,280+0.7%
2024$3,258+5.0%
2023$3,103+2.9%
2022$3,015+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920