Skip to content

618 E Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1949
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 22, 2003

Property Information

Block3020
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0030

Building Details

Building ClassR-LMS
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,500
79%
Improvement Value:$63,000
21%
Total Assessment$295,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,651+0.7%
2024$9,586+4.8%
2023$9,149-32.4%
2022$13,541+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1949