Skip to content

3861 N Mill RdVineland, NJ 08360

Built 1991
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 21, 1999

Property Information

Block303
Lot59
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description1S-M-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$213,900
14%
Improvement Value:$1,313,000
86%
Total Assessment$1,526,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$48,617+0.7%
2024$48,296+5.0%
2023$46,006+2.9%
2022$44,692+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991