Skip to content

3283 N Mill RdVineland, NJ 08360

Last Sale Date
May 22, 2003

Property Information

Block314
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage11.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$115,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,684+0.7%
2024$3,660+5.0%
2023$3,486+2.9%
2022$3,387+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$8,838
DeedBook 1404, Page 185

Property Sale

Sale
$2,550
DeedBook 1193, Page 623