Skip to content

141 N Lincoln AveVineland, NJ 08361

Commercial

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Feb 10, 2023

Property Information

Block3303
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage972
Acreage1.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$120,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,831+1188.4%
2024$1,306+5.0%
2023$1,244+2.9%
2022$1,209+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft972DeedBook 4238, Page 2412Recorded2/13/2023

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 2886, Page 49