Skip to content

3042 Cedarbrook CtVineland, NJ 08361

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 2022

Property Information

Block3304
Lot52
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,360
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,100
27%
Improvement Value:$109,000
73%
Total Assessment$150,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,779+0.7%
2024$4,748+5.0%
2023$4,523+2.9%
2022$4,393+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 1203, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1970