Skip to content

205 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2021

Property Information

Block3304
Lot61
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,717
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
22%
Improvement Value:$138,800
78%
Total Assessment$178,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,668+0.7%
2024$5,630+5.0%
2023$5,363+2.9%
2022$5,210+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972