Skip to content

82 Doren TerVineland, NJ 08360

Built 1947

Last Sale Price
$56,000
Last Sale Date
May 7, 2007

Property Information

Block3501
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage510
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
46%
Improvement Value:$30,000
54%
Total Assessment$56,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,783+0.7%
2024$1,771+5.0%
2023$1,687+2.9%
2022$1,639+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$56,000
DeedBook 4024, Page 4037

Property Built

Built

Year Built: 1947