Skip to content

1648 Woodlawn AveVineland, NJ 08360

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2005

Property Information

Block3501
Lot34
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage874
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
24%
Improvement Value:$93,800
76%
Total Assessment$123,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,929+0.7%
2024$3,903+5.0%
2023$3,718+2.9%
2022$3,612+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955