Skip to content

1025 W Landis AveVineland, NJ 08360

Last Sale Price
$3,181,818
Last Sale Date
Mar 3, 2025

Property Information

Block3503
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$93,700
12%
Improvement Value:$658,000
88%
Total Assessment$751,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,934+345.1%
2024$5,377+5.0%
2023$5,122+2.9%
2022$4,976+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$3,181,818
DeedBook 4267, Page 4032Recorded3/6/2025

Property Sale

Sale
$700,000
DeedBook 4245, Page 4416Recorded8/17/2023