Skip to content

28 S West AveVineland, NJ 08360

Last Sale Date
Aug 25, 2060

Property Information

Block3602
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page36

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,100
37%
Improvement Value:$59,900
63%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,025+0.7%
2024$3,005+5.0%
2023$2,862+2.9%
2022$2,781+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 4185, Page 5359Recorded10/4/2019