Skip to content

405 W Landis AveVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$412,000
Last Sale Date
Mar 22, 2023

Property Information

Block3804
Lot2

Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
56%
Improvement Value:$56,400
44%
Total Assessment$128,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,098+0.7%
2024$4,071+5.0%
2023$3,878+2.9%
2022$3,767+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$412,000
DeedBook 4239, Page 8759Recorded3/27/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel