Skip to content

602 E Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1910
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Jan 21, 2025

Property Information

Block3020
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-LMS
Description3S-B-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,500
42%
Improvement Value:$72,500
58%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,083+0.7%
2024$4,055+4.8%
2023$3,870+2.9%
2022$3,761+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 4265, Page 7699Recorded1/27/2025

Property Built

Built

Year Built: 1910