Skip to content

534 E Quince StVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$32,000
Last Sale Date
Dec 29, 2020

Property Information

Block4108
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page41

Building Details

Building ClassR-R
DescriptionPAVING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
31%
Improvement Value:$71,600
69%
Total Assessment$104,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,315+0.7%
2024$3,293+5.0%
2023$3,137+2.9%
2022$3,047+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 4203, Page 1082Recorded1/6/2021