Skip to content

28 D'Shibe TerVineland, NJ 08360

Built 1971

Last Sale Price
$73,000
Last Sale Date
Mar 30, 1999

Property Information

Block4206
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,095
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
22%
Improvement Value:$82,900
78%
Total Assessment$106,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,385+0.7%
2024$3,362+5.0%
2023$3,203+2.9%
2022$3,111+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 2353, Page 272

Property Built

Built

Year Built: 1971