Skip to content

15 D'Shibe TerVineland, NJ 08360

Built 1949

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 2017

Property Information

Block4207
Lot27
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-B-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,200
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,100
15%
Improvement Value:$151,400
85%
Total Assessment$178,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,683+0.7%
2024$5,646+5.0%
2023$5,378+2.9%
2022$5,225+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$179,900
DeedBook 2750, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 1949