Skip to content

2419 E Landis Ave(Unit C16B)Vineland, NJ 08361

Built 2012

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2015

Property Information

Block4402
Lot529
QualifierC16B
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,685
Acreage9.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
6%
Improvement Value:$235,700
94%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,982+0.7%
2024$7,930+5.0%
2023$7,554+2.9%
2022$7,338+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$279,900
DeedBook 4093, Page 8047

Property Built

Built

Year Built: 2012