Skip to content

782 S Brewster Rd(Unit CA3)Vineland, NJ 08361

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
May 18, 2004

Property Information

Block4406.05
Lot7103
QualifierCA3

Sq Footage---
Acreage2.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
31%
Improvement Value:$80,200
69%
Total Assessment$116,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,700+0.7%
2024$3,675+5.0%
2023$3,501+2.9%
2022$3,401+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$132,000
DeedBook 2743, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 2004