Skip to content

630 S Brewster Rd(Unit CB3)Vineland, NJ 08361

Built 1997
Commercial

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Oct 24, 2013

Property Information

Block4410
Lot904
QualifierCB3

Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,600
23%
Improvement Value:$86,900
77%
Total Assessment$112,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,582+0.7%
2024$3,558+5.0%
2023$3,390+2.9%
2022$3,293+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000

From:

To:

DeedBook 4110, Page 8375Recorded10/25/2013

Property Sale

SaleMulti
$87,000
DeedBook 2771, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1997