Skip to content

630 S Brewster Rd(Unit CB1)Vineland, NJ 08361

Built 1997
Commercial

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jun 22, 2023

Property Information

Block4410
Lot902
QualifierCB1

Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,200
23%
Improvement Value:$89,200
77%
Total Assessment$115,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,674+0.7%
2024$3,650+5.0%
2023$3,477+2.9%
2022$3,378+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4243, Page 3102

Property Sale

SaleMulti
$75,000
DeedBook 2762, Page 60

Property Built

Built

Year Built: 1997