Skip to content

782 S Brewster Rd(Unit CA6)Vineland, NJ 08361

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Dec 18, 2024

Property Information

Block4406.05
Lot7106
QualifierCA6

Sq Footage---
Acreage2.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,200
31%
Improvement Value:$136,300
69%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,288+0.7%
2024$6,247+5.0%
2023$5,951+2.9%
2022$5,781+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

From:

To:

DeedBook 4264, Page 6994Recorded12/27/2024

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft2,040DeedBook 4161, Page 6034Recorded12/27/2017

Property Sale

SaleMulti
$56,595
DeedBook 4051, Page 6148

Property Built

Built

Year Built: 2004