Skip to content

782 S Brewster Rd(Unit CB3)Vineland, NJ 08361

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$257,500
Last Sale Date
Aug 16, 2007

Property Information

Block4406.05
Lot7109
QualifierCB3

Sq Footage---
Acreage2.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,100
31%
Improvement Value:$118,200
69%
Total Assessment$171,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,454+0.7%
2024$5,418+5.0%
2023$5,161+2.9%
2022$5,014+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$257,500
DeedBook 4030, Page 7300

Property Built

Built

Year Built: 2004