Skip to content

782 S Brewster Rd(Unit CB1)Vineland, NJ 08361

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Feb 28, 2008

Property Information

Block4406.05
Lot7107
QualifierCB1

Sq Footage---
Acreage2.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,600
31%
Improvement Value:$134,900
69%
Total Assessment$195,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,225+0.7%
2024$6,184+5.0%
2023$5,890+2.9%
2022$5,722+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$350,000
DeedBook 4040, Page 2005

Property Built

Built

Year Built: 2004