Skip to content

683 Brentwood DrVineland, NJ 08361

Built 1969

Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Jun 13, 1991

Property Information

Block4411
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,784
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,800
16%
Improvement Value:$165,500
84%
Total Assessment$197,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,282+0.7%
2024$6,241+5.0%
2023$5,945+2.9%
2022$5,775+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 1899, Page 343

Property Built

Built

Year Built: 1969