Skip to content

3071 E Chestnut Ave(Unit CA1)Vineland, NJ 08361

Built 1995
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 3, 2025

Property Information

Block4506
Lot704
QualifierCA1

Sq Footage---
Acreage3.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
40%
Improvement Value:$72,000
60%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,821+0.7%
2024$3,796+5.0%
2023$3,616+2.9%
2022$3,512+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 4265, Page 2456Recorded1/13/2025

Property Built

Built

Year Built: 1995