Skip to content

3071 E Chestnut Ave(Unit CD10)Vineland, NJ 08361

Built 1995

Last Sale Date
Jun 26, 2013

Property Information

Block4506
Lot716
QualifierCD10

Sq Footage---
Acreage3.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
40%
Improvement Value:$72,000
60%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,821+0.7%
2024$3,796+5.0%
2023$3,616+2.9%
2022$3,512+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1995