Skip to content

3071 E Chestnut Ave(Unit CC9)Vineland, NJ 08361

Built 1995
Commercial

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Dec 30, 2022

Property Information

Block4506
Lot712
QualifierCC9

Sq Footage---
Acreage3.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
40%
Improvement Value:$72,000
60%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,821+0.7%
2024$3,796+5.0%
2023$3,616+2.9%
2022$3,512+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4236, Page 7477Recorded1/3/2023

Property Built

Built

Year Built: 1995