Skip to content

4703 E Landis Ave(Block 4601 Lot 11)Vineland, NJ 08361

Built 1940
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 2000

Property Information

Block4601
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class16
Description1S-F-A-3UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage788
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$127,300
100%
Total Assessment$127,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,053+0.7%
2024$4,027+5.0%
2023$3,836+2.9%
2022$3,726+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940