Skip to content

4581 E Landis AveVineland, NJ 08361

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2001

Property Information

Block4601
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,093
Acreage1.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,200
15%
Improvement Value:$202,800
85%
Total Assessment$239,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,610+0.7%
2024$7,560+5.0%
2023$7,201+2.9%
2022$6,996+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988