Skip to content

543 Margo DrVineland, NJ 08360

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2004

Property Information

Block4813
Lot26
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,500
22%
Improvement Value:$104,500
78%
Total Assessment$134,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,267+0.7%
2024$4,238+5.0%
2023$4,037+2.9%
2022$3,922+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979