Skip to content

724 S East AveVineland, NJ 08360

Built 1907

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 2009

Property Information

Block4904
Lot17
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page49

Building Details

Building Class45
Description2S-CB-X-1UG
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,112
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
25%
Improvement Value:$102,600
75%
Total Assessment$136,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,337+0.7%
2024$4,308+5.0%
2023$4,104+2.9%
2022$3,987+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1907