Skip to content

605 Paul StVineland, NJ 08360

Built 1959

Last Sale Date
Apr 5, 2048

Property Information

Block4916
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page49

Building Details

Building Class---
Description1S-S-B,2
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.81

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,400
7%
Improvement Value:$462,600
93%
Total Assessment$495,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,761+0.7%
2024$15,657+5.0%
2023$14,914+2.9%
2022$14,489+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959