Skip to content

1015 Wills PlVineland, NJ 08361

Built 1970

Last Sale Price
$1,300
Last Sale Date
Jan 15, 1970

Property Information

Block5103
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,916
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
15%
Improvement Value:$197,700
85%
Total Assessment$231,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,365+0.7%
2024$7,316+5.0%
2023$6,969+2.9%
2022$6,770+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1,300
DeedBook 1163, Page 813

Property Built

Built

Year Built: 1970