Skip to content

1267 Mc Mahan DrVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2022

Property Information

Block5112
Lot58
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,900
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
19%
Improvement Value:$138,900
81%
Total Assessment$172,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,492+0.7%
2024$5,456+5.0%
2023$5,197+2.9%
2022$5,049+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 1949, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1967