Skip to content

1785 Clover AveVineland, NJ 08361

Built 1968

Last Sale Date
Mar 31, 2068

Property Information

Block5114
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,958
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,000
19%
Improvement Value:$147,800
81%
Total Assessment$181,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,539+0.7%
2024$5,500+5.2%
2023$5,228+3.1%
2022$5,071+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968