Skip to content

2130 Rudolph DrVineland, NJ 08361

Built 1995

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
Apr 18, 2011

Property Information

Block5201
Lot30
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,732
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,500
15%
Improvement Value:$192,900
85%
Total Assessment$227,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,240+0.7%
2024$7,193+6.0%
2023$6,788+2.9%
2022$6,595+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$199,900
DeedBook 4081, Page 8556

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 2634, Page 26

Property Built

Built

Year Built: 1995