Skip to content

1680 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1999

Last Sale Price
$47,500
Last Sale Date
Jul 21, 1995

Property Information

Block5204
Lot60
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,877
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,800
16%
Improvement Value:$277,300
84%
Total Assessment$330,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,510+0.7%
2024$10,441+5.0%
2023$9,946+2.9%
2022$9,662+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$47,500
DeedBook 2127, Page 318