Skip to content

1791 Garwood LnVineland, NJ 08361

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 1999

Property Information

Block5212
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,434
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
23%
Improvement Value:$130,100
77%
Total Assessment$168,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,371+0.7%
2024$5,336+5.0%
2023$5,083+2.9%
2022$4,938+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962