Skip to content

1770 Annlo LnVineland, NJ 08361

Built 1998

Last Sale Price
$255,600
Last Sale Date
Mar 31, 1998

Property Information

Block5216
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,424
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
17%
Improvement Value:$220,000
83%
Total Assessment$265,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,438+0.7%
2024$8,382+5.0%
2023$7,984+2.9%
2022$7,757+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$255,600
DeedBook 2290, Page 146

Property Built

Built

Year Built: 1998