Skip to content

2742 Annlo LnVineland, NJ 08361

Built 2022

Last Sale Price
$64,000
Last Sale Date
Jun 25, 2021

Property Information

Block5216
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class---
Description1.5S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
12%
Improvement Value:$344,000
88%
Total Assessment$389,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,402+0.7%
2024$12,320+798.7%
2023$1,371+2.9%
2022$1,332+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 4213, Page 4829Recorded8/5/2021