Skip to content

2401 Barry DrVineland, NJ 08361

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 7, 1989

Property Information

Block5222
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-CB
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,516
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
25%
Improvement Value:$123,600
75%
Total Assessment$164,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,247+0.7%
2024$5,213+5.0%
2023$4,965+2.9%
2022$4,824+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960