Skip to content

3268 Dante AveVineland, NJ 08361

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 21, 2024

Property Information

Block5237
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1S-B-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,676
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,800
26%
Improvement Value:$152,800
74%
Total Assessment$207,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,610+0.7%
2024$6,566+5.0%
2023$6,255+2.9%
2022$6,076+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960