Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1984 S Delsea DrVineland, NJ 08360
Last Sale Date
Dec 13, 2068
Property Information
Block5601
Lot70
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page56
Building Details
Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage816
Acreage2.16
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$34,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,102 | +0.7% |
| 2024 | $1,094 | +5.0% |
| 2023 | $1,043 | -62.6% |
| 2022 | $2,789 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.