Skip to content

1066 W Elmer RdVineland, NJ 08360

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2003

Property Information

Block5601
Lot97
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,040
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,200
26%
Improvement Value:$94,500
74%
Total Assessment$127,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,066+0.7%
2024$4,039+5.0%
2023$3,848+2.9%
2022$3,738+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970