Skip to content

972 S Korff DrVineland, NJ 08360

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2045

Property Information

Block5604
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O-1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage864
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,700
36%
Improvement Value:$54,300
64%
Total Assessment$85,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,706+0.6%
2024$2,689+5.0%
2023$2,561+2.9%
2022$2,488+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 610, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1953