Skip to content

390 E Elmer Rd(Unit QFARM)Vineland, NJ 08360

Last Sale Date
Jul 29, 2059

Property Information

Block5801
Lot51
QualifierQFARM
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page58

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage16.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$11,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$350+0.6%
2024$348+7.9%
2023$322+0.1%
2022$322+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$430,000

From:

To:

Sq Ft1,456DeedBook 4177, Page 8615Recorded3/12/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel